Tangoya Başlayın

Hayatınıza Renk Katın!

BİZİ ARAYIN

+90 532 324 04 85

TANGO KURSU

Arjantin Tango Tango, "Buenos Aires", "Arjantin" ve "Uruguay" kökenli bir dans ve aynı zamanda da bir müzik türüdür. İlk zamanlarda tango "basit tango" olarak bilinmekteydi. Zamanla Amerikan,Fin tangosu, Çin tangosu gibi çeşitli tango türleri ortaya çıkmıştır. Fakat orijinal tango, doğduğu toprakların adıyla, yani "Arjantin Tangosu" olarak adlandırılır. Tangonun dramatik duygusu, bizlere dans esnasında epeyce zengin doğaçlama fırsatları yaratır. Tango dansının özünde aşk ve melankoli tutkusu yatmaktadır.

Tangonun temel müzik aleti aslen Alman icadı olan fakat ismini Arjantin Tango’su ile bütün dünyaya duyuran ve Arjantin Tango’sunun ayrılmaz bir parçası ve uluslararası simgesi akordeonun akrabası bandoneondur. Dinlediğimiz tango müziğinin yaratıcıları Tango müzik orkestralarında bandoneon a çoğunluk bir piyano, keman ve kontrabas eşlik eder.

Aslında Arjantin Tango’nun çıkış noktası zamanında yerinden yurdundan olup Arjantin’e göç eden alt kesimin eğlemek için yaptığı sokak dansıdır. Dünya’ya yayılması ve üst kesim tarafından benimsenip sahiplenilmesi 1940lara denk gelmektedir.

Tango Nar Stüdyo

Taksim Galatasaray da lokalize stüdyomuzda sadece Arjantin Tango dersleri verilmektedir. Haftanın her günü, her seviyeden var olan (başlangıç-orta-ileri) grup derslerimizin yanı sıra teknik sınıflarımız, çeşitli tango seminerlerimiz ve ayrıca belirli bir seviyeden sonra başlayabileceğiniz eğitmenlerimizle birebir özel derslerimiz bulunmaktadır.
Sınıflarımızın yanı sıra derslerde-seminerlerde ve teknik sınıflarda öğrendiklerinizi pekiştirebilceğiniz her Pazar rutin olarak devam eden ve 4 saat süren ( 16.00-20.00) eğitmenlirimizin gözetimindeki pratiklerimiz ve yine Çarşamba her rutin olarak devam eden çalıştıklarınızı keyifle sergileyebileceğiniz dans gecelerimiz ile ekip olarak yıl boyunca çalışmalarımızı sürdüyoruz. Siz de eminiz ki bize ulaşarak ve danışarak kendinize uygun bir sınıfta yer bulabilirsiniz.

Peki neden tango?

Salsa, lidy hop gibi günümüzün diğer popüler danslarına farkla omurga sağlığı açısından epeyce faydası olan bir dans türüdür. Tango’nun daha ilk derslerinden itibaren postürümüzün düzgünlüğünün ve dans esnasında düzgün halde muhafaza edilmesinin Tango dansı için ne kadar önemli ve gerekli olduğunun vurgulandığını, gerek dersler de ve gerekse pratikler esnasından eğitmenler tarafından pek çok kez omurganızın düzgün kullanımı konusunda bilgi alacaksınız.
Günlük hayatımızda pek çoğumuz masa başı işi yaparken omurga sağlımızı kaybediyoruz ve özellikle yaş ilerledikçe ve sporsuz bir hayat sürdürüyorsak, bel-sırt ağrılarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Tango dersleri ile büyük oranda duruşunuz düzelecek, beden farkındalığınız arttıkça gün içerisinde yanlış omurga duruşlarınızı fark edecek ve düzgün halde muhafaza etmeye başlayacaksınız.
Omurga sağlığının yanı sıra gerek Türkiye de gerekse tüm Dünya’da çok kalabalık bir tango ailesi var. Sosyal hayatınız farklı bir yön alacak, pek çok farklı meslekten ve yaş grubundan tangoseverlerle ve tangodansçılarıyla dünya çapında tanışma fırsatınız olacaktır. Türkiye ve Dünya’da her yıl sayısız tango etkinliği düzenlenmekte ve siz de zamanla bu ailenin bir parçası olmaya başlayacaksınız ve belki de size fazlasıyla rutin gelen hayatınıza bir anda kendiniz bile yetişemeyeceksiniz. Yani tangoya başlarsanız çok kısa bir sürede rutininizi bozmaya ve ilk başta kendi grup dersinizdeki sınıf arkadaşlarınız olmak üzere pek çok yeni yüzle tanışmaya hazır olun. Siz de tangonun büyülü dünyasına bir adım atın :)

Map

CopyRight © 2016 Tangonar Design By Atoolye