+90 532 324 04 85

info@tangonar.com

[:tr]

Biz Kimiz?

Tangoya sosyal dans denmesinin bir sebebi olduğunu düşünüyoruz. Eğitim verirken de, gösteriye çıkarken de hiçbir zaman insan insana iletişimde ve hayatın tam ortasında olduğumuzu unutmuyoruz.

Hem danslarında hem de yaşam tarzlarında sürekli gelişim, iletişim ve yenilikleri kucaklayan bir bakış açısını benimseyen Sercan ve Zeynep, tangonun yaşayan, nefes alıp veren, insandan ayrı olmayan yanını yansıtan bir çift. Sercan Yiğit, Viyana’da 2 sene yaşamış, iki yabancı dil bilen ve YTÜ İşletme Bölümü mezunu bir dünya insanı. 15 yaşından beri aktif olarak müzikle uğraşan Sercan, sahip olduğu müzikal altyapı, bilgi birikimi ve tecrübe sayesinde de Tango müziğini dansına tüm doğallığıyla yerleştirirken, eğitimlerinde de öğrencilerine orijinal müzikalite deneyimleri aktarabiliyor.

Zeynep Aktar ise, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. 4 yıl profesyonel olarak tiyatroyla ilgilenen ve pek çok kez seyirci karşısına çıkan Zeynep, tangoya gönül vermeden önce iletişimci olarak çalıştı ve bu süre boyunca da iletişim becerilerini daha da keskinleştirip, sahip olduğu deneyimleri eğitimci ve dansçı kimliğiyle birleştirerek kendine has bir öğretme üslubu yarattı.

Uzun yıllar önce Tango’ya attıkları ilk adımlarından kısa sayılabilecek bir süre sonra tanışan ve beraber, sadece tango adımlarıyla yürümeye karar veren ikili, 2012’de Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun (TDSF) düzenlediği yarışmada şampiyonluk; akabinde Fransa’nın Lyon kentinde aynı sene düzenlenen ve “milli sporcu” unvanıyla katıldıkları Uluslararası Dans Organizasyonu (IDF) yarışmasında üçüncülük kazandılar.

Danslarında estetik, uyum, müzikalite ve abartıya kaçmayan, yoğun bir teknik kullanan ikilinin eğitime yaklaşımı da nesle açık, dış dünyayı izleyen, yenilikçiliği kabul eden bir anlayış sergiliyor. İkilinin en önemli alametifarikası, derslere birlikte girmek.İkili, bu sayede hem erkeğin, hem kadının enerji aktarımlarını çok yönlü olarak aktarabilmekte.
Derslerde içinde yaşadığımız hayattan pek çok örnek vererek konuları anlatan, katı kurallara bağlamayan, öğrencinin öğrenme sürecini gözlemleyerek ona göre bilgiyi aktaran ikili “her derste biz de öğrenmeye devam ediyoruz” diyerek öğretme ve öğrenmeye olan heyecanlarını naif bir şekilde özetliyorlar.

Sercan ve Zeynep’in web sitesini ziyaret edin.

[:en]

About Us?

Both in their dance and their lifestyle, as a couple Sercan and Zeynep have a distinctive point of view embracing communication and innovation, always reminding the lively, respiring “human touch” of the tango dance. Sercan has been into music since he was 15 years old. With this musical background, knowledge and experience, he can seamlessly fuse tango music into his dance. This also gives him the ability of transposing a unique musicality experience to his students during their classes.

Zeynep Aktar, on the other hand, proves how passionate she is about teaching tango by saying “…even after I became 50 years old, I would love to see my classes full of students.” She graduated from English Language and Literature, Bosphorus University. She had been performing theatre for 4 years before dedicating herself to tango. She took stage many times. By means of firing up her devotion to teaching with all this know-how, Zeynep developed an exceptional style of communication with her students during class.

Since when they took their first steps long ago to tango dance, and they decided to walk in the same path hand in hand. Along with their trainings, they spent as much time as possible exercising, experimenting, fine-tuning and consequently, they won the championship at the tournament of Dance Sports Federation of Turkey (TDSF) in 2012. After this favorable result, they were sent to Lyon, France as “national candidates of Turkey” to compete in the tournament of Int’l Dance Federation. They won the third place.

Sercan and Zeynep’s dance manifests aesthetics, harmony and musicality with an intense, yet unpretentious style, where one can almost breathe the excitement surrounding their aura.

At classes, they give examples from everyday life, not enforcing strict rules, letting the student understand the very nature of tango intuitively. “We observe our students, and every student has a different way of understanding, solidifying and perfecting their dance. It is a journey.” says Sercan, “We are constantly learning while we are teaching. Tango didn’t bestowed upon us. We are making the same journey as our students.”

Visit Sercan and Zeynep’s Official Webpage

[:]