Bergen Tango Weekend, Bergen de 10 şahane gün..

Bizim için şahane bir 10 gün geçirdik Bergen’de. Öncelikle şunu söylemeliyiz; Bergen gerçekten masal gibi güzel bir şehir. Kutu gibi rengarenk evleri, gri hava ve fosforlu yeşil çimenleriyle inanılmaz etkileyici, sakinleştirici bir atmosfer var bu şehirde.
Bergen’de yaşayan Türk dansçı İrem Öztürk ve partneri Goran bizi davet ettiklerinde çok sevindik hem Bergen’i göreceğimiz, hem de daha önce bulunmadığımız bir tango komunitesinin içerisinde bulunacağımız için. Bergen Tango Weekend e yoğun bir workshop programı ve showla başladık ve bu 10 günlük serüven bizi çok mutlu etti. Bergen’de ayrı ayrı tango okulları yok. Tango Abrazo adını verdikleri bir komuniteleri var. Çok da güzel ve tatlı bir alanları var. Bu alan tüm üyelerin kullanımına açık. İsteyen herkes gidip burada serbestçe çalışabiliyor, pratiğini yapabiliyor.
Bergen Tango Weekend e katıldıımız okulun yanısıra şehirden biraz daha uzak bir bölgede başka bir okulda da ders verme imkanımız oldu. Bizi en etkileyen kısım milonga düzeni oldu. Milongalarda herkes daha tandanın başında hemen birbirine cabeceo yapıyor, pistin %70’i daha ilk şarkıda dansa kalkmış oluyor. Kalanlar da kendi aralarında 2. Şarkıda eşleşip dansa devam ediyorlar. Tanda bittiğinde pistin %90’ı yerine oturuyor ve bir dahaki tandada herkes hemen tekrar dans ediyor. Sürekli olarak herkesin dans ettiği, sosyalleşmek isteyenlerinde maksimum bir tanda dışarıda bir yerlerde sohbet ettiği milongalardan biz çok keyif aldık. İnsanlar çok sakin, güleryüzlü ve huzurlular.
Bergen Tango Weekend de onların yarattığı bu enerji sayesinde yoğun, bol danslı ve keyfli bir gece geçirdik. Haftada 3 gün milonga ve 1 gün pratik olan bu masal şehrin enerjisini sizler de giderseniz muhakkak hissedin. Bir diğer güzel nokta da, derslere ilginin çok olması ve insanların sürekli “temel” çalışmak istemesiydi. Bergen Tango Weekend de verdiğimiz özel derslerde de, grup derslerinde de herkes sürekli en temeldeki eksikleri üzerine bolca çalışmak istediler, sorular sordular ve anlatılan her şeyi uygulamak için orada olduğumuz süre boyunca çok sıkı çalıştılar. Hem eğitmen, hem de dansçı olarak çok keyif aldığımız bu 10 günlük süreci sezon içerisinde bir daha tekrarlamak üzere bitirdik. Dönüş yolunda fark ettik ki, bu kadar kısa sürede gerçekten özleyeceğimiz güzellikte insanlarla tanıştık, sohbet ettik, dans ettik. Bu vesileyle bizleri Bergen Tango Weekend e davet eden, misafir eden dünyalar tatlısı İrem ve Goran’a bir kez daha teşekkür ederiz…

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: