Bratislava, Tango Vida Weekend

Slovakya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Bratislava, Avrupa’nı küçük ama süper tatlı yerlerinden biri. Bratislava da yaşayan Deniz Hazır ve Eşi Lucia’nin okulu olan Tango Vida da, tam bu şehrin ruhuna uygun bir okul. Çok güzel, tarihi bir binanın içerisinde yer alan okula adımınızı attığınız anda kendinizi dış dünyadan soyutlanmış hissediyorsunuz. Deniz ve Lucia’yı tanıdığınızda bu ortamın oluşmasının tesadüf olmadığını anlıyorsunuz. Kocaman ve kahkahalarla gülen, etrafına sürekli enerji saçan bu güzel çift, mesleklerini yürütmenin yanı sıra iş çıkışlarında da gönüllerini fethetmiş olan tangoyla uğraşıyor ve orada tangonun gelişmesini sağlıyorlar. Onlardan önce bu işi bu kadar ciddiyetle ve özene yapan var mıydı bilmeyiz ama onların okullarının, öğrencilerinin ve asistanlarının fark yarattığı ortada.
Derslerin biz oraya gitmeden epey önce yine tamamının satıldığı bu etkinlik bizim için tam bir keyifti. İlk gün çok kalabalık bir kadın tekniği dersiyle haftasonuna hızlı bir giriş yaptığımız,ilk geceden showumuzu da yapıp, milongada insanlarla kaynaştığımız bu etkinlik, Deniz ve Lucia’nın sıcaklığı ve misafirperverliğiyle bambaşka bir boyuta taşındı bizim için. Tüm haftasonu çok yoğun bir programla çalıştık ve sonrasında Budapeşte’deki workshopa geçeceğimiz için birkaç ekstra gün geçirdik Bratislava da. Bu arada Bratislava, Viyana’ya otobüsle veya trenle 1, 1.5 saat uzaklıkta olduğu için bir günümüzü de küçük bir Viyana gezisine ayırdık. Sonrasında ders vermek için Budapeşte’ye de geçeçceğimiz için kalmaya devam ettiğimiz Bratislava da, tanıştığımız pek çok yeni insanla daha çok vakit geçirme imkanı da bulduk.
Tango Vida’nın pratik günü olan salı gününde de oradaydık ve okulun öğrencilerini, işleyişini daha iyi görme imkanımız oldu. Deniz ve Lucia’nın ilgisiyle küçük bir topluluğun nasıl büyüdüğünü görmüş olduk burada geçirdiğimi zamanda. Bu arada Deniz ve Lucia Haziran ayında Bratislava Tango Party adında bir maraton düzenliyorlar ve çok da eğlenceli geçiyor. Her sene değişik bir konsept belirliyorlar. Bu sene için konseptleri “magic”. Türkiye’yi Avrupa’da pek çok yerde çalarak temsil eden gurularımız Ramo- Gogo da yine bu etkinlikte yer alıyorar. Biz de şimdiden gitmek ve eğlenmek için sabırsızlanıyoruz. Bunun yanı sıra, Bratislava da Ekim ayında yepyeni bir festivale de imza atacaklar. Bratislava’da tangonun gelişmesi için ellerinden gelen her şeyi yapan bu güzel çifti yürekten seviyor ve emeklerinin sonuçlarını keyifle takip ediyoruz. Bratislava’da tekrar görüşmek üzere.

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: