Budapeşte Tango Weekend

Budapeşte de gerçekleştirdiğimiz haftasonu, en çok çalıştığımız etkinliklerden biri oldu. Budapeşte gibi şahane bir şehri önceden gezmiş olmanın avantajıyla aklımız kalmadan gönül rahatlığıyla bolca çalıştık ama eğer daha önce Budapeşte ye gitmediyseniz ve bir iş için oraya gidecekseniz her şeyinizi bu muhteşem şehri görmeye de zaman ayırarak planlayın. Bizce Avrupa’nın en güzel, en etkileyici şehirlerinden biri Budapeşte. Kış aylarında gidecekseniz soğuğa dikkat etmeniz gerektiğini de
şimdiden belirtelim.
Budapeşte deki tango ise yine Avrupa’nın güzel kitlelerinden biri. Cuma gecesi teknik derslerle başlayan programda dersleri de gerçekleştirdiğimiz Barrio del Tango milongasına katıldık ve bir parçalık show yaptık. Cumartesi günü özel dersler ve grup dersleriyle devam eden programın sonunda show da yaptığımız milonga gecesine gelmiş olduk. Çok güzel bir binada, tarihi ve kocaman bir mekanda gerçekleşen milonga çok kalabalık ve çok de keyifliydi. Milonganın son tandasını anons ettiklerinde daha gece yeni başlamış gibi enerjiktik insanların güzel enerjisi sayesinde…
Pazar günü son dersleri de yaptığımızda etkinlik bitişindeki o huzurlu, keyifli, tatlı yorgunluğu yaşama zamanımız gelmişti. Ne zaman insanlarla güzel, verimli çalışmalar yapsak, vücut yorgunluğumuz kendini unutturmamak için çabalasa da, iç huzurumuz bize gerçekten mutluluk veriyor. İnsanların dansına dokunmanın, onlara söylediğimiz birkaç noktayla insanların kendini daha rahat hissettiği zamanki tepkileri bizim işimizin en keyifli tarafı bize göre. Pek çok insan, gerçekten rahatlamak, huzur bulmak, kafasını dağıtmak için geliyor tangoya.
İstanbul’daki sınıflarımızda öğrencilerimizle düzenli olarak tanışmak, onların sıkıntılarını anlamak hissetmek, düzelttiler mi diye kontrol etmek için yeterli zamanımız oluyor. Yurt içi- yurt dışı workshoplarda ise insanları tanımak, gözlemlemek, hatalarını fark etmek, anlatmak ve düzelttiler mi diye kontrol etmek için zamanımız oldukça kısıtlı. Buna rağmen gelen insanlardaki değişikliği fark etmek, onların kafalarındaki soruları yanıtlamak ve bu sayede danslarındaki rahatlamayı görmenin bedeli paha biçilemez.
Çok çalışarak verimli bir şekilde geçirdiğimiz bir haftasonunun daha sonunda güzel hislerle, duygularla ayrıldık Budapeşte den. Hem dans etmek, hem de saatlerce, günlerce gezmek için çok güzel bir şehir Budapeşte. Tekrar gitmek için şimdiden sabırsızlanıyoruz.

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: