İzmir ATZ Dans Okulu Workshop

Türkiye’de en sevdiğimiz, kendimizi en evimizde hissettiğimiz yerlerden biri İzmir. Türkiye’nin en eski, en değerli hocalarından Hakan- Ceyda Gürel çiftinin okulu olan ATZ – A Tango Zone Tango okulu İzmir Alsancak’ta yer alıyor. Giden herkesin kendini çok rahat hissedeceği, çok samimi, küçük detayların bile düşünüldüğü, tertemiz, şahane bir okul İzmir ATZ.
Hakan ve Ceyda Hoca ise hem kişilikleriyle, hem danslarıyla yaptıkları işin kalitesini, farkını hep ortaya koyuyorlar. İlk defa geçen sene ders verdiğimiz İzmir de, yine çok keyifli, çok güzel zaman geçirmiştik. Tadı damağımızda kaldığı için Hakan ve Ceyda Hoca bu sene davet ettiklerinde de büyük bir sevinçle kabul ettik. Gittiğimizde de boşuna sevinmediğimizi bir kez daha anlamış olduk. Derslerin tamamının satıldığı, milonganın çok güzel bir otelin balo salonunda yapıldığı bir etkinliğin içinde bulduk kendimizi. Kadın ve erkek tekniğiyle başlayan 1. günün sonunda Atz’de biraz teras keyfi yapıp karnımızı doyurduktan sonra güzelce dinlendik ve kendimizi daha da yoğun geçecek 2. güne hazırladık. Çok çalıştığımız, çok güldüğümüz, eğlendiğimiz cumartesi derslerinden sonra biraz dinlenip showun gerçekleşeceği İzmir Double Tree by Hilton Oteli’ne doğru yola çıktık. Cumhur Şahin’in güzel müzikleriyle dans edilen gecede, çok şık bir salonda keyifle dans eden büyük bir kitle vardı. Showumuzun sonrasında yine bolca dans ederek geceyi noktaladık.
Pazar günüyse her etkinlikte olduğu gibi hem keyifli hem de biraz buruktu. 2-3 gün boyunca yoğun bir iletişim içinde olduğumuz, sarılmanın da etkisiyle birbirimize hemen alıştığımız insanlarla ayrılacak olmak, dersler yine güzel de geçse biraz sonlara doğru buruklaştırıyor etkinliği. Çok güzel dönüşler aldığımız, verimli zaman geçirdiğimiz İzmir ATZ workshopunun son gecesinin klasiği; Hakan ve Ceyda hocalarla yenilen son gece yemeği. Dürüstlükleriyle, doğruluklarıyla duruşlarına bayıldığımız bu iki güzel insanla günümüz tangosunu konuşmak, değerlendirmek, onların bizlere anlattığı eski hikayeleri, bilgileri dinlemek, bizim için eşsiz bir deneyim. İşlerini büyük bir ciddiyetle, hiç sıkılmadan yapan böyle güzel insanların varlığı bizi hep mutlu ediyor. İşte bu sebeplerden dolayı İzmir e takrar gitmeyi hep iple çekiyor oluyoruz. En kısa zamanda tekrar görüşmek üzere güzel İzmir…

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: