Kıbrıs ODTÜ Dans Festivali

Okulumuz eğitmenlerinden Serdar Ömer ve Ceren Öztunç Mart ayında ODTÜ Kıbrıs tarafından düzenlenen dans festivalindeydi. Cumartesi günü salsa etkinliği ile başlayan dans festivali Pazar günü Arjantin Tango ile devam etti.

Kıbrıs ODTÜ kampüsünde gerçekleşen etkinliğe öğrencilerin ve ücretsiz bir katılım olduğu için bölgede ki sosyal tango dansçılarının ilgisi büyüktü. Bölgenin bir diğer okulu olan Kıbrıs Akdeniz Üniversitesi de öğrencileriyle etkinlikteydi. Okulun spor salonunda gerçekleştirilen etkinlikte 1 saat erkek tekniği, 1 saat kadın tekniği ve son olarakta 1 saat partnerli grup dersi yapıldı. Daha sonra bütün öğrencilerle toplu bir yemek yenildi. Herkes o kadar misafirperver, sıcak kanlı ve ilgiliydi ki hiç yabancılık çekmedik.

Aynı günün akşamına okulda düzenlenen bir milongada performans yapıldı. Öğrenciler tangoya çok hevesli. Kıbrıs’da Türkiye de yapılan sosyal etkinliklerden biraz uzak kalmaktan üzülselerde yine de fırsat oldukça katılım yapıyorlarmış. Yeni ve istekli dansçıları sahalarda daha çok görmek dileğiyle.. Tekrar herşey için teşekkürler ODTÜ Kıbrıs dans ekibi, ayrıca bizim bu muhteşem öğrencilerle tanışmamıza vesile olan dostlarımız, ODTÜ Kıbrıs’ın ve Tango Colorido’nun değerli eğitmenli Emrah ve Ümmü’ye sonsuz teşekkürler.

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: