Kıbrıs Tango Colorido ikinci yıl kutlaması

Bu sene Kıbrıs a, Kıbrıs Tango Colorido nun ikinci yaşını kutlamak için düznlediği etkinlikle gittik. Daha önce İstanbul’dayken tanıştığımız, çalıştığımız Emrah Butusaba ve Ummuhan Gokpınar çiftinin okulu olan Tango Colorido, yeni yaşını kutlamak için bizi çağırdığında çok mutlu olduk. Hep tangosunu merak ettiğimiz, gitmek istediğimiz yerlerden biriydi Kıbrıs. Bu davet sayesinde hem orada show yapacak, hem ders verecek, hem de Kıbrıs’tan pek çok dansçıyla tanışma, dans etme şansı yakalamış olacaktık. Emrah ve Ummuhan’ın ne kadar sıcak ve güzel insanlar olduğunu daha önceki tanışmalarımızdan biliyorduk ama bu etkinlik sayesinde Kıbrıs da ki diğer insanların da ne kadar candan, ne kadar çalışkan olduğunu görmüş olduk.
Kıbrıs da kutlama milongası ilk gittiğimiz gece olan Cuma gecesiydi. Ummuhan’ın güzel müzikleriyle bol bol dans edilen milongada showumuzu yaptık ve show sonrasında da hem Güney Kıbrıs kesiminden, hem Türk kesiminden pek çok yeni dansçıyla tanışma ve dans etme imkanı bulduk. Kıbrıs da ki bir televizyon kanalına çok güzel bir program hazırlayan Mustafa Elmas’la da mini bir roportaj yaptıktan sonra haftasonu olan yoğun ders programı öncesi güzelce dinlendik. Grup derslerine ilginin çok yoğun olduğu etkinlikte Müzikaliteden, dairesel hareketlere, teknik derslerden, sacadalara kadar pek çok değişik konuya değindik. Bizi sevindiren noktalardan biri; yoğun geçen derslere rağmen, son gün son derste bile kimsenin motivasyonu düşmemişti. Hem grup dersleriyle, hem özel ders programıyla yoğun bir şekilde geçirdiğimiz Kıbrıs’ta akşamları bol bol sohbet ettik, gördüğümüz eski dostlarımızla, tanıştığımız yeni insanlarla çok keyifli vakit geçirdik.
İşimizin en güzel taraflarından biri, hiç tanımadığınız insanların dansına dokunmak, onardaki değişimi, onların bundan ne kadar memnun olduğunu görmek. Bunun yanı sıra bir de yeni insanlarla keyifli sohbetler edince, bilmediğimiz yerlerle, kültürlerle, adetlerle ilgili yeni şeyler öğrenmek. Temas ettiğimiz her insandan bambaşka şeyler öğreniyor, besleniyor ve kendimizi daha da geliştim imkanı buluyoruz. İnanlara tango adına elimizden gelen her şeyi vermek adına çıktığımız yolculuklarda biz de pek çok açıdan beslenip dönmüş oluyoruz. Kıbrıs yolculuğumuz da bizi her açıdan mutlu eden, doyuran çok güzel etkinliklerden biriydi. Umarız çok güzel insanlarla, çok büyük bir emekle devam eden Kıbrıs Tango Colorido nun daha nice yaşlarını kutlarız, görürüz hep birlikte.

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: