Puente Eskişehir Tango Festivali

Puente Eskişehir Tango festivali ülkemizin en önemli lokal festivallerinden biri. Eskişehir’in önemli eğitmenlerinden Koray – Feyza Orbay çiftinin organize ettiği bu ekinlik gerçekten Türk tangosu adına kaçırılmaması gereken bir etkinlik. Ankara’ya, İstanbul’a, Bursa’ya ve daha pek çok ile olan yakınlığı ile böyle güzel bir festival için gerçek bir köprü Eskişehir…
Bu sene 6.sı yapılan festivalin cast ında ülkemizin önemli eğitmenlerinden Esref Tekinalp, Vanessa Gauch Arabacıoğlu, Utku Kuley, İris Basak Dogdu, ve okulumuzun kurucu eğitmenleri Sercan Yiğit ve Zeynep Aktar vardı. Figen Moran ve Ramo- Gogo’nun müzikleriyle her iki gece de büyük bir enerjiyle geçti. Puente Eskişehir Tango Festivali nde Cuma gecesi de cumartesi gecesi de sabahın ilk saatlerinde pist hep doluydu. Katılımcıların da ilgisi her zaman olduğu gibi yoğundu. Pek çok kişi hem derslere katıldı hem de milongalarda saatlerce dans etti. Tasigo Otel’in şahane atmosferinde yapılan festival kısaca her zamanki gibi çok şık, vermli ve eğlenceliydi.
Bu sene Puente Eskişehir Tango Festivali nin bir diğer pozitif tarafı, derslerin çok enejik olmasıydı. Kadın tekniği ve diğer bütün dersler hem dolu dolu hem de çok eğlenceliydi. Kalabalık sınıflardan gelen yoğun ilgi eğitmenlerin de enerjisini yükseltti ve ortaya bol kahkahalı, bol çalışmalı, çok verimli dersler çıkmış oldu. Pazar gecesi ise tam bir Puente klasiğiydi. İlk önce gece yarısına kadar sürpriz bir kararla Tango Beat Busters’tan Alp Maçkan ve Ramazan Toktay birlikte çalarak son gecenin katılımcılarına şahane bir milonga yaşattılar. Milonga, normalde de milongaların düzenlendiği Dublin’de yapıldı ve Ramo ve Alp alkışlar eşliğinde geceyi bitirdikten sonra after party başladı. Hocalar ve festival katılımcılarının bol bol dans ettiği gecenin sonunda, hafif buruk ama huzurlu ve güzel gülümsemelerle, güzel yorumlarla festival bitirildi. Kendi şehrinizden çok uzağa gitmeden festival havası yaşamak, Türkiye’nin en modern, en güzel şehirlerinden biri olan Eskişehir’de vakit geçirmek, biraz gezmek, başarılı Türk hocalardan ders almak, yeni insanlarla tanışmak, sabaha kadar çok şık bir ortamda dans etmek için şahane bir etkinlik Puente Eskişehir Tango Festivali. Şimdiye kadar hiç katılmadıysanız, takvimlerinize seneye ocak ayı için şimdiden Puente Eskişehir Tango Festivali ne işaretlerinizi koyun.

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: